Baby Muma Oyun Evi

Baby Muma Oyun Grubu ve Aktivite Merkezi

Deneme dersini satın aldıktan hemen sonra randevu bilgileri için aranacaksınız

İlginiz için teşekkür ederiz..

  Baby Muma programları bebeklerin görme, koklama, dokunma, işitme gibi duyularını geliştirirken, bilişsel, fiziksel ve sosyal – iletişimsel aktiviteler ile de onların gelişimini destekler. Aynı zamanda müzik ve dans eşliğinde akranları ile sosyalleşerek keyifli vakit geçirmesini sağlar. Programlar sağ beyin gelişimi odaklı olup bebek ve çocukların oyun oynarken güvenli bağlanma, sosyalleşme ve dil gelişimini sağlayan ortam sunar.

  Bebeğin hareketli oyunlar sayesinde büyük ve küçük kasları kasılma ve uzamalarla çalışmaktadır. Aynı zamanda ince motor koordinasyonları büyük oranda gelişmiş olur.

  Oyun oynayan bebeklerin hareket ve el becerileri ile ilgili bir çok becerisi de gelişmektedir. Oyun sırasında bebeklerin bütün kasları, iskelet sistemi yani kısacası bütün vücudu çalışmaktadır.

  Oyun, bebeğin duygusal rahatlama, enerji boşaltım ve gerginliğinin azalmasını sağlar. Bebeğin kendini ifade edebilmesine fırsat yaratır. Özgüven ve benlik saygısının artmasına yardımcı olur. Kaygı ve endişelerin azalmasında etkin rol oynar.

  Bebeklerin sosyal ilişkiler kurmada ve arkadaşlıkların erken yaşlarda başlamasına olanak sağlamaktadır. Liderlik becerisini destekler. Bebeğin problem çözme becerisini destekler.

  Oyun bebeğin kavramları nesne yoluyla öğrenmesini sağlamaktadır. Oyun bebeklerin düşünce yapısını ve hayal gücünü artırmaktadır. Oyun bebeğin dil gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir.

  Bebeklerin 36 ayına kadar ilk büyüme sıçramalarını ve ilk deneyimlerini yaşadığı bilinçaltını oluşturan bu dönemde sağ beyin gelişimi temelli oyunlar oynamasını, Henüz tüm kelimeleri öğrenmese dahi kendisini ifade edebilmesini, Ebeveynlerin Baby Muma oyunlarını ve bebeğinin gelişim basamaklarını öğrenerek, günlük hayatında da bebekleriyle kaliteli bir şekilde oyunlar oynayabilmesini, Ebeveynlerin bebeklerinin günlük ihtiyaçlarını, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemlemeyi ve uygun biçimde yanıt vermesini amaçlar

  Ay gruplarımız

  (2-7 ay) İleriye doğru büyülü sıçrayışın ilk evreleri. Bu evreler bebek için büyük değişimlerdir çünkü aşina oldukları her şey değişmiştir. Anne karnı ile dış dünya arasındaki farkı keşfederler. Fiziksel olarak da hızlı büyüme dönemlerinde oldukları için aynı zamanda büyüme sancıları da çekerler. Tüm bebekler, gelişimlerinde büyük değişimler olurken huysuzluk dönemleri yaşarlar. Bebekler ne işitir, ne koklar, ne tadar, neler hisseder gibi bütün duyuları ile güvenli bağlanma sağlayan aşamaları müzik, dans ve duyusal aktivitelerle birlikte sunuyoruz.

  (8-16 ay) İlk bir yıl bebeklerin zihinsel ve fiziksel olarak en fazla büyüme sıçraması yaşadığı dönemdir. Artık bebeğiniz oturabiliyor ve emeklemeye hazır ya da emekleyebilir. Bebeğinizin yeni dünyasını bedenini kullanarak keşfettiği dönemi zengin uyarıcılar ile kendi ay grubuna yakın diğer bebeklerle sosyalleşerek geçirmesine izin verin. Bebeklerin duyusal, sosyal ve dil gelişimleri için önemli bir dönem içindesiniz.

  Bebeğiniz artık ilk adımlarını attığı ilk kelimelerini söylediği dönemdesiniz. Bebeğiniz için; desteksiz oturmak, desteksiz ayakta durmak ve desteksiz ilk adımını atmak çok büyük başarılardır. Bebeğiniz artık zincirleme olayları öğrendi; olayların birbirini izlediğini, cisimlerin belli bir düzende birbirine uyum sağladığını, neden sonuç ilişkisi konularında algısı oluştu. Küçük meleğiniz artık bir çocuğa dönüşmek üzeredir. Dünyası hakkında daha keşfedeceği çok şey vardır. Kelimeleri öğrenmesi uzun zaman alacaktır ancak bu iletişim kurmasına engel değil. Çocuğunuz Baby Muma programlarını kavradıkça çevresiyle kurduğu iletişimleri de güçlenecektir.

  (17-30 ay) Çocuğunuz artık iyice hareketlendi. Bebeğiniz artık her şeyin daha çok farkında. Tam da şu anda ne zaman ve neye hayır diyeceğim? En önemlisi nasıl hayır diyeceğim. Keşif zamanı halen devam ediyor. Keşfedebileceği ve enerji kaynaklarını aktarabileceği arkadaşlarıyla aynı ortamda sosyalleşeceği eğitici ve geliştirici birçok materyalin olduğu oyun alanlarına ihtiyacı var. Baby Muma çeşitli oyun materyalleri ile çocuğunuzun ince ve kaba motor becerilerini geliştirebileceği, fiziksel aktiviteler içerisinde denge koordinasyon gibi birçok egzersizin yer aldığı programlar ile günlük yaşamınız da uygulayabileceğiniz bilişsel oyunların yer aldığı ortam sunar.

  Çocuğunuz artık bir birey ve daha bağımsız olmak istiyor. Bireyselleşme denemelerini ilk sizinle yaşayacak. Çünkü kendini kanıtlama dönemi içine girmeye başladı. Bu dönem inatlaşmaları beraberinde getirebilir. Artık çocuğunuzun sizin olduğunuz ortamda sizin varlığınızın verdiği güvenle bazen sizin de oyuna dahil olduğunuz bir ortamda arkadaşları ile çok daha rahat oyunlarını oynamak ister. Baby Muma çocukların kuralları ve sınırları uygulayarak öğrendiği programlar hazırlar. Çocukların becerilerini geliştirebileceği güvenli bir ortam sunar. Oyun materyallerimizin tamamı doğal ve organik ürünlerden oluşmaktadır.

  Çocuğunuz günlük yaşamınızda yaptığınız her şeyi paylaşmak ister. Ev işlerinde size yardımcı olmak ister. Çocuğunuzun aitlik duygusu gelişmeye başlamıştır. Sizin işleri nasıl yaptığınızı merak eder. Keşif dönemi halen sürmektedir. Kendini ispatlamaya çalışır. Çocuklar birçok şeyi hisseder ve tepkilerini verirler ama duyguların isimlerini tam bilemezler.

  Çocuklarımıza yaparak ve yaşayarak öğrenerek, çok keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak bir ortam sunuyoruz. Zengin Montessori materyalleriyle desteklenmiş Baby Muma oyun alanımızda çocukların özgürce seçim yapabilecekleri, keşfederek öğrenebilecekleri ve akranlarıyla sosyalleşebilecekleri bir dünyanın kapılarını aralıyoruz. Uzman psikologlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarımız eşliğinde güvenle oyun oynayabilecekleri, çocuklarımızın gelişim dönemlerine uygun materyaller ile oynayarak gelişebilecekleri, aynı zamanda paylaşma, yanındakine saygı duyma, kendi sınırlarını belirleme ve başkasının sınırlarını kabul etme gibi kazanımlar geliştirebilecekleri Montessori oyun programımız ile siz de çocuğunuzda bir fark yaratmayı sağlayabilirsiniz. 6 aydan, 48 aya kadar olan çocuklarımızın katılabileceği programımızda, çocuklarla beraber, ebeveynler de çocukları ile ilgili kendilerini geliştirebilme imkânı bulabilmektedirler. Yapılan workshoplar ve grup toplantıları ile çocukların gelişim alanlarına yönelik bilgilendirmeler yapılmakla birlikte, oyun alanımızda çocukları ve eğitimcilerimizin yaklaşımlarını gözlemleyerek de ebeveynlerimize çocuklarının ihtiyaçlarını ve gelişimlerini daha iyi tanıma, dünyaya çocuklarının gözünden bakabilmeye daha fazla yaklaşma fırsatı sunuyoruz.

   

  Montessori programı, çocukların kendi iradeleri ile seçim yapmayı ve yaptıkları seçimler ile yaparak, yaşayarak öğrenmeyi desteklemektedir. Tamamen doğal ve güvenli materyaller ile gelişimlerini destekleyici oyunlar oynayabilme olanağı sağlar. Grup ortamında bireysel olabilmeyi, aynı zamanda iş birliği kurma becerisini desteklemeyi hedefler. Kendi alanını belirleme, aynı zamanda başkasının alanına saygı duymayı öğrenme olanağı sağlar. Programımız 6 – 18 ay ve 18 – 48 ay olmak üzere 2 gruptan oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak haftada 1 gün ile 5 gün arası katılım sağlanabilir. Karma ay grupları ile çocuklarımızın yardımlaşma ve saygı duyma becerilerini geliştirmek, daha büyük olan çocuklarımızın küçüklere karşı nazik olma ve onlara yardımcı olma duygularını uyandırmayı ve daha küçük olan çocuklarımızın da kendinden büyükleri gözlemleyerek, taklit etme yoluyla organik bir öğrenme süreci geliştirmesini sağlamak hedefindeyiz.

  Terapist-çocuk ilişkisinden yola çıkarak ebeveyn-çocuk ilişkisinden bahseden ve bu ilişki güçlendiği takdirde çocuğun içsel ve dışsal denetim mekanizmalarının gelişerek var olan problemlerle çocuğa kendi çabasıyla baş etme becerisi sağlayan bir terapi yöntemi olan FİLİAL TERAPİ programımız bulunmaktadır. Kaygı, korku, özgüven eksikliği, tırnak yeme, alt ıslatma, öfke gibi bir çok davranış problemleriyle baş etmede veya yanlızca çocuğumuzla olan bağımızı güçlendirmede aileler bu terapi yöntemini öğrenip pratikte terapist gözleminde uygulayarak çocukları üzerinde deneyimle fırsatı bulurlar. Her zaman bir çocuğun en çok ihtiyacı olan ve yine bir ömür boyu yanlarında olacak kişiler ebeveynleridir. Filial Terapi sistematik bir biçimde ailedeki veya çocuktaki var olan problemleri çözmeyi hedeflerken aynı zamanda ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirerek kriz durumlarında anne ve babaya ömür boyu yardımcı olabilecek bir terapi yöntemidir. .

  Bize Ulaşın

  Gelişimsel aktivite programlarımız ve Montessori oyun evimiz ile
  ilgili daha detaylı bilgi almak için dilerseniz bizi arayın…

  Sahil Mah. Bayraktar Cad. No: 2/5 – 1, West Marina Asrın Konakları, Yakuplu, Beylikdüzü / İstanbul

  0212 809 33 54

  0530 764 14 11

  Bizi Takip Edin!