Türkiye’de İlk Pedagoji Destekli Aktiviteler 🧠
Bizi Arayın

0212 909 0 365

Bize Yazın

info@babymuma.com

Filial Terapi

Baby Muma Oyun Grubu ve Aktivite Merkezi

FİLİAL TERAPİ EBEVEYNLERE ÖZEL PROGRAM

İSTER ONLİNE İSTER YÜZ YÜZE EBEVEYN ÇOCUK İLİŞKİSİNİ GÜÇLENDİRECEK ÖZEL PROGRAM

İSTER ONLİNE İSTER YÜZ YÜZE

EBEVEYNLERE ÖZEL

BABY MUMA OYUN EVİ

BABY MUMA FİLİAL TERAPİ

Terapist-çocuk ilişkisinden yola çıkarak ebeveyn-çocuk ilişkisinden bahseden ve bu ilişki güçlendiği takdirde çocuğun içsel ve dışsal denetim mekanizmalarının gelişerek var olan problemlerle çocuğa kendi çabasıyla baş etme becerisi sağlayan bir terapi yöntemi olan FİLİAL TERAPİ programımız bulunmaktadır.

Kaygı, korku, özgüven eksikliği, tırnak yeme, alt ıslatma, öfke gibi bir çok davranış problemleriyle baş etmede veya yanlızca çocuğumuzla olan bağımızı güçlendirmede aileler bu terapi yöntemini öğrenip pratikte terapist gözleminde uygulayarak çocukları üzerinde deneyimle fırsatı bulurlar.

Her zaman bir çocuğun en çok ihtiyacı olan ve yine bir ömür boyu yanlarında olacak kişiler ebeveynleridir. Filial Terapi sistematik bir biçimde ailedeki veya çocuktaki var olan problemleri çözmeyi hedeflerken aynı zamanda ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirerek kriz durumlarında anne ve babaya ömür boyu yardımcı olabilecek bir terapi yöntemidir. .

PROGRAMLAR

Montessori Programlarımıza Katılımlar ebeveyn ve çocuk uygunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

HAFTADA 1 GÜN 2 SAAT, HAFTADA 2 GÜN 2 SAAT  gibi farklı seçenekler tercih edilebilir.

İsteğe bağlı olarak haftada 1 gün ile 5 gün arası katılım sağlanabilir.

Karma ay grupları ile çocuklarımızın yardımlaşma ve saygı duyma becerilerini geliştirmek, daha büyük olan çocuklarımızın küçüklere karşı nazik olma ve onlara yardımcı olma duygularını uyandırmayı ve daha küçük olan çocuklarımızın da kendinden büyükleri gözlemleyerek, taklit etme yoluyla organik bir öğrenme süreci geliştirmesini sağlamak hedefindeyiz.

Detaylı bilgi almak ve tüm diğer sorularınız için Eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Gelişimsel aktivite programlarımız ve Montessori oyun evimiz ile
ilgili daha detaylı bilgi almak için BİZE ULAŞIN…

    Kenar Çubuğu
    Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.