Türkiye’de İlk Pedagoji Destekli Aktiviteler 🧠
Bizi Arayın

0212 909 0 365

Bize Yazın

info@babymuma.com

Gelişimsel Aktivite Programları

Baby Muma Oyun Grubu ve Aktivite Merkezi

GELİŞİMSEL AKTİVİTE PROGRAMI 0-36 AY

TÜRKİYE'DE İLK PEDAGOJİK DESTEKLİ AKTİVİTE PROGRAMI BABY MUMA'DA

0-36 AY

EBEVEYNLİ

ÖZEL GÜN-SAAT

BABY MUMA OYUN EVİ

GELİŞİMSEL AKTİVİTE PROGRAMI

Baby Muma programları bebeklerin görme, koklama, dokunma, işitme gibi duyularını geliştirirken, bilişsel, fiziksel ve sosyal – iletişimsel aktiviteler ile de onların gelişimini destekler. Aynı zamanda müzik ve dans eşliğinde akranları ile sosyalleşerek keyifli vakit geçirmesini sağlar. Programlar sağ beyin gelişimi odaklı olup bebek ve çocukların oyun oynarken güvenli bağlanma, sosyalleşme ve dil gelişimini sağlayan ortam sunar.

Bebeğin hareketli oyunlar sayesinde büyük ve küçük kasları kasılma ve uzamalarla çalışmaktadır. Aynı zamanda ince motor koordinasyonları büyük oranda gelişmiş olur.

Oyun oynayan bebeklerin hareket ve el becerileri ile ilgili bir çok becerisi de gelişmektedir. Oyun sırasında bebeklerin bütün kasları, iskelet sistemi yani kısacası bütün vücudu çalışmaktadır.

Oyun, bebeğin duygusal rahatlama, enerji boşaltım ve gerginliğinin azalmasını sağlar. Bebeğin kendini ifade edebilmesine fırsat yaratır. Özgüven ve benlik saygısının artmasına yardımcı olur. Kaygı ve endişelerin azalmasında etkin rol oynar.

Bebeklerin sosyal ilişkiler kurmada ve arkadaşlıkların erken yaşlarda başlamasına olanak sağlamaktadır. Liderlik becerisini destekler. Bebeğin problem çözme becerisini destekler.

Oyun bebeğin kavramları nesne yoluyla öğrenmesini sağlamaktadır. Oyun bebeklerin düşünce yapısını ve hayal gücünü artırmaktadır. Oyun bebeğin dil gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir.

Bebeklerin 36 ayına kadar ilk büyüme sıçramalarını ve ilk deneyimlerini yaşadığı bilinçaltını oluşturan bu dönemde sağ beyin gelişimi temelli oyunlar oynamasını, Henüz tüm kelimeleri öğrenmese dahi kendisini ifade edebilmesini, Ebeveynlerin Baby Muma oyunlarını ve bebeğinin gelişim basamaklarını öğrenerek, günlük hayatında da bebekleriyle kaliteli bir şekilde oyunlar oynayabilmesini, Ebeveynlerin bebeklerinin günlük ihtiyaçlarını, gelişim evrelerini ve becerilerini bilinçli bir şekilde gözlemlemeyi ve uygun biçimde yanıt vermesini amaçlar

AY GRUPLARIMIZ

2-6 AY GRUPLARI

İleriye doğru büyülü sıçrayışın ilk evreleri. Bu evreler bebek için büyük değişimlerdir çünkü aşina oldukları her şey değişmiştir. Anne karnı ile dış dünya arasındaki farkı keşfederler. Fiziksel olarak da hızlı büyüme dönemlerinde oldukları için aynı zamanda büyüme sancıları da çekerler. Tüm bebekler, gelişimlerinde büyük değişimler olurken huysuzluk dönemleri yaşarlar. Bebekler ne işitir, ne koklar, ne tadar, neler hisseder gibi bütün duyuları ile güvenli bağlanma sağlayan aşamaları müzik, dans ve duyusal aktivitelerle birlikte sunuyoruz.

6-10 AY GRUPLARI

İlk bir yıl bebeklerin zihinsel ve fiziksel olarak en fazla büyüme sıçraması yaşadığı dönemdir. Artık bebeğiniz oturabiliyor ve emeklemeye hazır ya da emekleyebilir. Bebeğinizin yeni dünyasını bedenini kullanarak keşfettiği dönemi zengin uyarıcılar ile kendi ay grubuna yakın diğer bebeklerle sosyalleşerek geçirmesine izin verin. Bebeklerin duyusal, sosyal ve dil gelişimleri için önemli bir dönem içindesiniz.

Bebeğiniz artık ilk adımlarını attığı ilk kelimelerini söylediği dönemdesiniz. Bebeğiniz için; desteksiz oturmak, desteksiz ayakta durmak ve desteksiz ilk adımını atmak çok büyük başarılardır. Bebeğiniz artık zincirleme olayları öğrendi; olayların birbirini izlediğini, cisimlerin belli bir düzende birbirine uyum sağladığını, neden sonuç ilişkisi konularında algısı oluştu. Küçük meleğiniz artık bir çocuğa dönüşmek üzeredir. Dünyası hakkında daha keşfedeceği çok şey vardır. Kelimeleri öğrenmesi uzun zaman alacaktır ancak bu iletişim kurmasına engel değil. Çocuğunuz Baby Muma programlarını kavradıkça çevresiyle kurduğu iletişimleri de güçlenecektir.

10-17 AY GRUPLARI

Çocuğunuz artık iyice hareketlendi. Bebeğiniz artık her şeyin daha çok farkında. Tam da şu anda ne zaman ve neye hayır diyeceğim? En önemlisi nasıl hayır diyeceğim. Keşif zamanı halen devam ediyor. Keşfedebileceği ve enerji kaynaklarını aktarabileceği arkadaşlarıyla aynı ortamda sosyalleşeceği eğitici ve geliştirici birçok materyalin olduğu oyun alanlarına ihtiyacı var. Baby Muma çeşitli oyun materyalleri ile çocuğunuzun ince ve kaba motor becerilerini geliştirebileceği, fiziksel aktiviteler içerisinde denge koordinasyon gibi birçok egzersizin yer aldığı programlar ile günlük yaşamınız da uygulayabileceğiniz bilişsel oyunların yer aldığı ortam sunar.

17-30 AY GRUPLARI

Çocuğunuz artık bir birey ve daha bağımsız olmak istiyor. Bireyselleşme denemelerini ilk sizinle yaşayacak. Çünkü kendini kanıtlama dönemi içine girmeye başladı. Bu dönem inatlaşmaları beraberinde getirebilir. Artık çocuğunuzun sizin olduğunuz ortamda sizin varlığınızın verdiği güvenle bazen sizin de oyuna dahil olduğunuz bir ortamda arkadaşları ile çok daha rahat oyunlarını oynamak ister. Baby Muma çocukların kuralları ve sınırları uygulayarak öğrendiği programlar hazırlar. Çocukların becerilerini geliştirebileceği güvenli bir ortam sunar. Oyun materyallerimizin tamamı doğal ve organik ürünlerden oluşmaktadır.

Çocuğunuz günlük yaşamınızda yaptığınız her şeyi paylaşmak ister. Ev işlerinde size yardımcı olmak ister. Çocuğunuzun aitlik duygusu gelişmeye başlamıştır. Sizin işleri nasıl yaptığınızı merak eder. Keşif dönemi halen sürmektedir. Kendini ispatlamaya çalışır. Çocuklar birçok şeyi hisseder ve tepkilerini verirler ama duyguların isimlerini tam bilemezler.

Detaylı bilgi almak ve tüm diğer sorularınız için Eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Gelişimsel aktivite programlarımız ve Montessori oyun evimiz ile
ilgili daha detaylı bilgi almak için BİZE ULAŞIN…

    Kenar Çubuğu
    Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.