Montessori Oyun Evi
Montessori Oyun Evi
Programı
Zengin Montessori materyalleriyle desteklenmiş Baby Muma oyun alanımızda çocukların özgürce seçim yapabilecekleri, keşfederek öğrenebilecekleri ve akranlarıyla sosyalleşebilecekleri bir dünyanın kapılarını aralıyoruz.

Uzman psikologlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarımız eşliğinde güvenle oyun oynayabilecekleri, çocuklarımızın gelişim dönemlerine uygun materyaller ile oynayarak gelişebilecekleri, aynı zamanda paylaşma, yanındakine saygı duyma, kendi sınırlarını belirleme ve başkasının sınırlarını kabul etme gibi kazanımlar geliştirebilecekleri Montessori oyun programımız çocuklarınızın organik bir öğrenme süreci geliştirmesini hedefler.

Programlarımız
Ay Grupları
Müzik programımız ailelerinde katılabileceği toplam 4 ay grubundan oluşmaktadır.

Older Baby 1/ 19-24 Ay

Grupla oynanan oyunlar, paylaşım duygusunu kazanması ve çeşitli temalarla hazırlanmış oyunlarla hayal gücünün gelişmesi, ebeveyni ile duygusal bağ kurduğu evinde de aynı oyunlara devam edebileceği oyunlarla desteklenmektedir.

Older Baby 2/ 25-30 Ay

Bu dönemde denge yürüyüşleri, duyusal algısını geliştirmeye yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar, parmak kaslarını ve motor becerilerini geliştirici oyunlar ve el-göz koordinasyonunu gelişimi oyunlarla desteklenmektedir.

Kids 1/ 31-36 Ay

18 – 24 Ay

Müzik ve dans programı ile bebeğin psikomotor gelişimi desteklenmektedir. Bebeğinizin çeşitli duyularının gelişimini de desteklemektedir. Ayrıca ebeveyn ve bebeğinin keyifli dakikalar yaşamasına olanak sağlamaktadır.

24 – 36 Ay

Bebeğinizin bu dönemde etkin iletişim kurmasını kolaylaştırır. Akran grubuyla sosyal ilişkileri desteklenir ve müzik ile vakit geçiren bebeğinizin düşünme becerileri gelişir. Ritim, melodi ve şarkı sözleri ile hafıza gelişimi daha güçlü hale gelmektedir.

Kids 2/ 36-48 Ay

Bu dönemde çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmeye ve dikkat konsantrasyon süresini arttırmaya yönelik çeşitli materyallerden oluşan oyunlar oynanmaktadır. Motor koordinasyonunu geliştirmeye yönelik aktivitelerle çocuğunuzun gelişimi desteklenmektedir.